Ekonomi Haberleri - Güncel Kurlar ve Kripto Paralar

Bakkt Yeni Bir Rekora İmza Attı !

0 60

BTC ( Fiziki teminatlı Bitcoin ) Vadelileriyle uzun süredir büyük bir beklenti yaratan Bakkt, kripto para piyasasına çıktığı ilk günlerde beklentilerin çok altında kalmıştı ve bu durum birçok kripto para yatırımcısını üzmüş, hayal kırıklığına uğratmıştı.
Bakkt, Yüzde 3.100’lük Rekor Artışına İmza Attı !
Bakkt’ı diğer platformlardan ayıran şey; kurucu şirketi ve destekçileri. Bakkt, NewYork Menkul Kıymetler Borsası’nın kuran şirketinin sahibi ICE’nin bir ürünü olarak piyasaya sürülecek. Öte yandan BCG, Starbucks ve Microsoft gibi büyük şirketlerin desteğinin de Bakkt’ın arkasında olduğu inkar edilemez bir gerçek. Lakin şöyle bir durum da var ki, arkasında bu kadar ciddi yatırımcılar olmasına rağmen, ilk haftada beklentilerin çok daha altında kalmıştı.
Baktt kripto para piyasasına ilk çıktığı dönemlerde, ilk gününde ve ilk haftasında ulaştığı hacmin çok ciddi bir şekilde üzerine çıktı. 224 Bitcoin konratı ile 1,83 milyon dolarlık hacme ulaştı. Ulaşılan bu hacim Bakkt’ın ilk gününün sonunda elde ettiği 7 BTC kontrat hacminin yaklaşık yüzde 3.100 katı daha fazlası olarak görünüyor. Elbette ki bu yükselişinin temel sebeplerinden biri arkasında duran güçlü şirketler ve yatırımcılar.
Kurumsal yatırımlar almak, kripto para piyasasının yeniden güçlenmesini sağlayabilecek yeni bir yön gibi görünüyor. Bakkt’ın amacı bilindiği üzere oyuncuları ve güçlü firmaları tek bir platformda bir araya getirmek.
Bakkt Platformunun CEO’su Kelly Leoeffler, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile beklenilenin altında bir başlangıç yaptıklarını kabul etti ve ilerleyen tarihlerde bu harcamanın beklentilerin çok daha üstüne çıkacağını vurgulamıştı. Bunun yanı sıra ünlü ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger de Bakkt platformunun 2020 yılında daha verimli olacağını söyledi.
Bunun yanı sıra bugün CFTC yetkilisi tarafından yapılan bir açıklamada, ETH ( Ethereum ) için de vadeli işlemlerin önünün açılabileceğini vurguladı. CFTC yetkilisi, Ether’in kesinlikle bir emtia olduğunu düşündüğünü ifade etti. Ayrıca yakınlarda Amerika Birleşik Devletleri içerisinde, Ethereum ve türev kripto paralara onay alınabileceğini resmi olarak birinci ağızdan açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.